گروه مهندسی عزت پور. اجرای تخصصی درب اتوماتیک کرکره برقی دوربین مداربسته و سیستم های سرمایشی

وبلاگ و اخبار

راهنمای انتخاب کرکره برقی مناسب

وبلاگ و اخبار

 راهنمای انتخاب بهترین کرکره برقی کدام است؟

حتما قبل از خرید کرکره برقی راهنمای انتخاب بهترین کرکره برقی که در ادامه بیان می کنیم را مطالعه کنید؛ کرکره برقی ها انواع گوناگونی دارند که در طرح، رنگ، اندازه و ابعاد تفاوت بسیاری دارند و بسته به مکان مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند. کره های برقی اغلب به عنوان درب فروشگاه، پاساژ، پارکینگ، بانک‌ها، مغازه ها و … برای امنیت و سهولت رفت و آمد استفاده می شوند.به طور معمول این کرکره ها از آلومینیوم اکسترود شده ساخته می شوند. که باید به طور منظم توسط یک فرد واجد شرایط سرویس و نگهداری شوند. اندازه و ضخامت اجزا بر اساس ابعاد کرکره (ارتفاع و عرض) تعیین می شود.

اجزای کرکره برقی شامل چه بخش هایی است؟

موتور:

مکانیسم عمل این نوع موتور با استفاده از جریان برق، تولید نیروی گشتاور و در نهایت باز و بسته کردن تیغه‌ها انجام می‌شود.

کرکره برقی از نظر موتور شامل 3 دسته موتور ساید، تیوبلار و سانترال است.

تیغه:

به بیان ساده‌تر، بدنه کرکره برقی از تیغه تشکیل می‌شود. تیغه‌ها در جنس و طرح‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شوند

کرکره برقی از نظر جنس تیغه شامل موارد زیر است:

  • تیغه آلومینیوم
  • تیغه گالوانیزه یا فوم دار
  • تیغه پانچ دار و …

ریل:

یل های کرکره الکتریکی به شکل دو نوار عمودی قوی در طرفین تیغه و داخل دهانه هستند تا تیغه را به سمت بالا و پایین هدایت کنند.
شفت: به لوله ای که تیغه در ابتدا روی آن رول می شود شفت یا درام گفته می شود
ریسیور: ریسیور می تواند سیگنال های دریافتی را تجزیه و تحلیل کند و نیروی لازم را برای باز و بسته کردن درب کرکره برقی تامین کند.
اندکپ: اندکپ (end cap) یک قطعه فلزی یا پلاستیکی هست که در انتهای دو طرف لوله در کرکره برقی با موتور ساید و موتور توبولار نصب می‌شود که وظیفه اصلی آن متصل کردن لوله به صفحه است.

 

نصب و راه اندازی کرکره برقی

کرکره های برقی را می توان برای افزایش امنیت یا حفاظت در برابر آتش در حین ساخت و ساز ساختمان یا پس از آن نصب کرد.
امنیت
درب های کرکره ای که از درب های با امنیت بالا محسوب می شوند، بهترین محافظت و امنیت را در برابر سرقت و خرابکاری ارائه می دهند. درب های کرکره ای می توانند با دور نگه داشتن دنیای بیرون از فضای داخلی خانه یا فضای تجاری، حریم خصوصی ملک شما را افزایش دهند. این امر احتمال سرقت اموال را کاهش می دهد زیرا دید داخل را برای افراد دشوار می کند. آنها ملک شما را با بالاترین سطح امنیت ارائه می کنند و معمولاً از فولاد گالوانیزه محکم ساخته شده اند. بسته به محدودیت های برنامه ریزی، درها را می توان در داخل یا خارج از ملک شما نصب کرد

5 نکته ای که هنگام انتخاب بهترین کرکره برقی باید به آن توجه کنیم

هنگام خرید و انتخاب کرکره برقی باید به یکسری نکات توجه داشته باشیم که در ادامه به آن‌ها می پردازیم

1.      برند تیغه

برند تیغه هنگام خرید کرکره برقی اهمیت ویژه ای دارد. انواع برند تیغه کرکره برقی شامل اکرول، اکزر، استار و… است. حتماً قبل خرید باید درباره برند موردنظر تحقیق کنیم، همین‌طور باید توجه داشته باشیم این برند ثبت شده است یا خیر. دقت داشته باشید گاهی برخی از شرکت‌ها که تیغه بدون لیبل به کارخانه‌ها سفارش می‌دهند و لیبلی که خودشان چاپ کرده‌اند را روی تیغه‌ها قرارمی دهند؛ بنابراین حتماً باید از برند d استفاده کنیم که قدمت داشته باشد و چندساله دارد فعالیت می‌کند

.

وزن تیغه کرکره برقی

وزن تیغه کرکره برقی چطور محاسبه می‌شود؟

ما باید ببینیم در هر متر ربع کرکره برقی وزن این آلومینیوم چقدر است  دقت داشته باشید برخی شرکت‌ها تیغه ارزان‌تر می‌دهند که وزن پایینی دارد؛  شاید حداقل‌هایی هم در تولید این تیغه رعایت نشده است وزن آن به 3.5 کیلوگرم می‌رسد؛ یعنی یک مترمربع تقریباً 12 شاخه تیغه می‌خورد وزن خیلی پایینی هست. حداقل یک‌تیغه کرکره برقی این است که وزن آن زیر 4 کیلوگرم نباشد. باید

وزن تیغه در مترمربع چقدر است؟

برای اینکه وزن تیغه در مترمربع  را محاسبه کنیم و اطمینان حاصل کنیم باید ببینیم دهانه تیغه کرکره برقی چقدر است به طور مثال اگر 13 متر بود در وزن مترمربعی که از طرف فروشنده داده شده است ضرب می‌کنیم و وزن کل تیغه کرکره برقی به دست می‌آید باید یک حداقلی داشته باشد این وزن دراین‌بین وزن تیغه‌های کرکره برقی اکزر 4500 در هر مترمربع است.

3.      آلیاژ تولید شده تیغه کرکره برقی

باید ببینم این تیغه کرکره برقی چه آلیاژی دارد. آلیاژها در بازار دو نوع هستند یکی استفاده از بیلت آلومینیوم 60 در 63 است

الومینویم 63*60 یک بیلت استانداردی است که اکثر تیغه‌ای از این بیلت استفاده شده در فرایند تولیدش به آن تیغه استاندارد می‌گویند که از آلومینیوم خوبی برخوردار است. تیغه‌های دیگری که در بازار هست به آن تیغه تبدیلی می‌گویند؛ یعنی ضایعات آلومینیوم آب شده است و این مذاب تبدیل شده به بیلت آلومینیوم  و این بیلت تبدیل به تیغه کرکره برقی شده است این آلومینیوم درجه 2 هست

درجه یک همان بیلت 63*60 است

4.      خدمات پس از فروش

حتماً به خدمات پس از فروش مجموعه‌ای که از آن تیغه کرکره برقی را خریداری می‌کنید دقت کنید. خدمات نصب و تعمیر کرکره برقی و داشتن پشتیبان هم یک مزیت مهم به شمار می‌رود.

مزایای کرکره های برقی چیست؟

پنجره ها و درهای کرکره ای راه بسیار خوبی برای جلوگیری از باد و باران در خانه یا محل کار هستند. علاوه بر این، می‌توانید با قرار دادن یک کرکره در جلوی پنجره‌ها از نفوذ و خرابکاری در پنجره‌ها جلوگیری کنید. کرکره های کرکره ای کاربردهای گسترده ای دارند، از جمله درهای گاراژ، انبارها، مدارس و زندان ها و همچنین وانت ها و آشپزخانه ها. برخی از دولت های محلی در برخی کشورها ممکن است به عنوان بخشی از برنامه های مزایای امنیتی برای کرکره های برقی کمک مالی ارائه کنند. کرکره‌های برقی مخصوصاً در مناطقی که اغلب آب و هوای بدی را تجربه می‌کنند ضروری هستند، زیرا می‌توانند پنجره‌ها را در برابر آسیب احتمالی تگرگ محافظت کنند و وسیله دیگری برای عایق حرارتی ارائه دهند.

در ادامه سایر ویژگی‌ها و مزیت‌های کرکره برقی را آورده ایم :

حفاظت در مقابل آتش

کرکره‌های برقی را می‌توان به‌عنوان درب‌های ضد حریق تایید شده برای مدت حداکثر چهار ساعت مشخص کرد و می‌توان آن‌ها را به سیستم حفاظت آتش اضطراری ساختمان متصل کرد تا به کنترل آتش و جلوگیری از گسترش آن کمک کند.
حفاظت از محیط زیست
شما می توانید با تغییر مدل های کرکره ای دمای ساختمان را کنترل کنید. استفاده از توری عایق حرارتی می تواند میزان هوای گرم خروجی و هوای سرد ورودی به ساختمان را کاهش دهد که این امر باعث کاهش هزینه های بی مورد قبض انرژی شما می شود.
کاهش سر و صدا
درهای کرکره ای عایق شده همچنین می توانند به خفه کردن صدای بیرون کمک کنند، که در مناطق شهری پرجمعیت مفید است. علاوه بر این، آنها می توانند از خروج سر و صدا از داخل به بیرون، جلوگیری کنند.

ماندگاری

درب ها بسیار بادوام هستند و محافظت عالی در برابر ورود سارقان ارائه می دهند. آنها معمولاً از آلومینیوم ساخته می شوند. مقاومت در برابر باران و باد یکی دیگر از ویژگی هایی است که این درب ها می توانند ارائه دهند.

تطبیق پذیری

درب های سفارشی می توانند زیبایی جذابی را به فضای مسکونی یا تجاری شما اضافه کنند. آنها در طیف گسترده ای از رنگ ها و اندازه ها هستند. خانه یا محل کار شما به لطف فرآیند نصب ساده خود که می تواند به سرعت در ساختار موجود ادغام شود، کمترین اختلال ممکن را تجربه خواهد کرد. به صورت سفارشی و متناسب با مشخصات ساختمان شما، می توان آنها را به صورت خارجی یا داخلی نصب کرد.

فاکتورهایی که در انتخاب کرکره های غلتکی باید در نظر گرفته شوند

حتی اگر خانه خود را دوست دارید، گاهی اوقات نیاز به بهبود و نوسازی دارید. گروه Alueastco آگاه است که خانه ای با درب و پنجره های زیبا و همچنین نور طبیعی زیاد، نیاز به نگهداری منظم درب و البته امنیت بیشتر در برابر مزاحمان دارد. از توصیه های داده شده استفاده کنید تا مطمئن شوید کرکره ها فقط کاربردی نیستند، بلکه جذابیت ورودی شما را نیز افزایش می دهند.

هدف و کارکرد

قبل از انتخاب کرکره های غلتکی، هدف اصلی استفاده از آنها را مشخص کنید. درک نیازهای شما به شما کمک می کند تا بهترین کرکره های برقی را انتخاب کنید، چه نگرانی های اصلی شما امنیت، حفظ حریم خصوصی، کنترل نور یا ترکیبی از این موارد باشد.

مواد اولیه و دوام

موادی را که برای ساخت کرکره استفاده شده از نظر دوام در نظر بگیرید. کرکره های آلومینیومی یک گزینه رایج هستند زیرا سبک وزن، محکم و ضد زنگ هستند. کرکره های فولادی استحکام و امنیت خوبی دارند. کرکره های پی وی سی قیمت مناسبی دارند و دارای کیفیت عایق هستند. مزایا و معایب هر ماده را با توجه به نیازهای منحصر به فرد خود در نظر بگیرید.

طراحی و زیبایی شناسی

کرکره‌های برقی در طرح‌ها و زیبایی‌های مختلف موجود هستند تا با انواع سبک‌های معماری و سلیقه‌های فردی مطابقت داشته باشند. هنگام انتخاب کرکره های برقی برای خانه خود، زیبایی شناسی کلی ساختمان را در نظر داشته باشید.

اندازه و تناسب

اندازه و تناسب پنجره ها یا درها باید هنگام طراحی کرکره های غلتکی در نظر گرفته شود. سایز بندی صحیح نصب ایمن و موثر را تضمین می کند. با انجام اندازه‌گیری‌های دقیق یا درخواست مشاوره حرفه‌ای، مطمئن شوید که کرکره‌های غلتکی کاملاً مناسب هستند.

نصب و نگهداری حرفه ای

نصب و نگهداری و استخدام نصاب های حرفه ای نصب مناسب و عملکرد بهینه کرکره های غلتکی شما را تضمین می کند. آنها دانش لازم برای مدیریت موثر فرآیند نصب را دارند و تضمین می کنند که کرکره ها به درستی نصب شده اند. تمیز کردن کرکره‌ها و بررسی هرگونه نشانه‌ای از سایش یا آسیب از دیگر روش‌های نگهداری منظم است. طول عمر کرکره های شما با نگهداری مناسب افزایش می یابد. ملاحظات برای انتخاب کرکره‌های برقی ایده‌آل برای ملک شما شامل کاربرد، ساخت، سبک، ویژگی‌های امنیتی و بهره‌وری انرژی است. داشتن گزینه هایی برای اندازه، عملکرد و سفارشی سازی رنگ برای رسیدن به نتیجه مطلوب ضروری است. شما می توانید کرکره های غلتکی را برای ملک خود انتخاب کنید که با درک نیازهای خود و ارزیابی این عناصر، هماهنگی ایده آلی از قابلیت استفاده، زیبایی شناسی و امنیت را ارائه می دهد.

هزینه و بودجه

بدون شک، هزینه و بودجه مهمترین فاکتورهایی هستند که باید در هنگام انتخاب کرکره در نظر گرفته شوند. هنگامی که صحبت از کرکره های غلتکی با دوام، سازگار با محیط زیست و شیک برای خانه شما می شود، همیشه لازم نیست ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید. شما باید موردی را انتخاب کنید که برای مدت بسیار طولانی دوام داشته باشد. کرکره های کرکره ای را خریداری کنید که مقرون به صرفه هستند اما کیفیت را در اولویت قرار دهید و حتما از یک شرکت معتبر خریداری کنید. مزایای دراز مدت این بسیار زیاد خواهد بود. همچنین برخی از عوامل اضافی از جمله ضمانت، اندازه، رنگ و طراحی وجود دارد.

کیفیت کرکره برقی

کیفیت عنصر دیگری است که به اندازه ی امنیت اهمیت دارد. کرکره های باکیفیت اگر در خانه خود نصب کنید مدت زمان زیادی دوام خواهند داشت. بنابراین، حتما کرکره های غلتکی را انتخاب کنید که محکم و سازگار با محیط زیست باشند. از به خطر انداختن کیفیت شاتر خودداری کنید زیرا انجام این کار باعث کاهش امنیت نیز می شود. علاوه بر این، انتخاب کرکره های غلتکی ممتاز از یک تامین کننده معتبر، عمر طولانی تری را تضمین می کند. در ادامه از نکته قبل باید هزینه و کیفیت را متعادل کنید. اگرچه کرکره برقی گران تر است، اما سرمایه گذاری عاقلانه ای است. اگر صاحب فضای کسب و کار خود هستید و قصد دارید آن را برای مدت بسیار طولانی حفظ کنید، هرگز از انتخاب یک مدل با کیفیت بالاتر پشیمان نخواهید شد. اینها سرمایه گذاری های محکمی هستند که برای سال های آینده به نفع شرکت شما خواهند بود. با این حال، اگر مالک ملک نیستید یا فکر نمی کنید کسب و کار شما بیش از 10 سال در آن مکان باقی می ماند، بهتر است گزینه ای ارزان تر را انتخاب کنید.

طرح و رنگ را ارزیابی کنید

اگرچه کرکره‌های فضای باز معمولاً در رنگ‌های سفید یا کرم موجود هستند، شما به راحتی می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با نمای بیرونی خانه یا مغازه ‌تان مطابقت داشته باشد. در حالی که اکثر مردم رنگ سفید یا بژ را انتخاب می کنند، می توانید یک یا دو لت را به رنگ مکمل یا متضاد رنگ کنید. این طراحی دو رنگ می تواند بلافاصله دکوراسیون شما را پر جنب و جوش تر کند. به عنوان مثال، رنگ بژ و سبز زیتونی در کنار هم زیبا به نظر می رسند، همانطور که سفید خالص با آبی سرمه ای. البته همه چیز به رنگ بیرونی خانه و پنجره های واقعی بستگی دارد. همچنین می توانید گاهی اوقات رنگ را تغییر دهید تا ظاهر و احساس جدیدی به خانه خود بدهید زیرا سطح کمی دارند.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تمام آنچه برای انتخاب بهترین کرکره برقی نیاز دارید را بیان کنیم؛ در نهایت هنگام خرید کرکره برقی حتما باید از خدمات مجموعه مورد نظر اطمینان حاصل کنید و حتما دقت داشته باشید که ازجایی خرید کنید که مکان ثابتی دارند، برند آن ها را در بازرا می شناسند و دارای نمایندگی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *