درب های زیر سقفی انواع گوناگون دارند که بسته به موقعیت و نوع کاربرد درب متفاوت است(مسکونی،صنعتی،آتش نشانی و …)

درب زیر سقفی مسکونی

نصب درب سکشنال مسکونی به دو صورت انجام میشود:

۱- ۹۰ درجه

۲- زاویه دار (مناسب برای پارکینگ های رمپ دار)

موتورهای درب زیر سقفی مسکونی به صورت کشنده می باشد.

پنل های درب سکشنال مسکونی از تنوع بالای برخوردار است(کتیبه دار،۳شیار،قاب دار و …) و قابلیت ایجاد پنجره ودرب نفر رو درون پنل ها را دارا می باشد.

درب زیر سقفی صنعتی :

این نوع درب اتوماتیک به درب هایی گفته می شود که برای درب ورودی کارخانجات و سوله ها استفاده می شوند و ابعاد آنها بزرگ و تردد آنها بالا و نامحدود می باشد.

درب صنعتی را بسته به شرایط و فضای موجود می توان به سه روش نصب کرد:

۱- ۹۰ درجه

۲- زاویه دار

۳- گیوتینی(عمود باز شو)

 

موتور درب صنعتی معمولا به صورت ساید گیربکسی(به علت ابعاد و تردد بالا) نصب می شود.پنل های درب سکشنال از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و دارای این قابلیت می باشد که درون پنل ها پنجره و درب نفر رو تعبیه شود.

 

درب زیر سقفی آتش نشانی:

درب زیر سقفی آتش نشانی مانند درب صنعتی است با این تفاوت که سرعت باز شوی درب از اهمیت بالایی بر خوردار است که باید از موتور های گیربکسی ساید سرعتی استفاده شود.

مقایسه درب زیر سقفی و  کرکره ای (رول آپ) :

۱- زیبای منحصر به فرد درب سکشنال و انطباق با نمای ساختمان در مقایسه با درب کرکره ای۲- استهلاک بسیار پایین درب سکشنال نسبت به درب رول آپ و در نتیجه بی صدا بودن و خدمات بسیار کم ( به علت کمترین اصطکاک و تماس قطعات مکانیکی با هم )۳- ثبات رنگ بالا در درب های سکشنال به نسبت درب کرکره ای یا رول آپ۴- امنیت بالای درب زیر سقفی( درب زیر سقفی دارای سیستم قفل موتور و فنر می باشد که در هنگام بسته بودن، از بالا رفتن مکانیکی درب با دیلم و غیره جلو گیری می کند در صورتی که درب کرکره ای از مقاومت کمتری نسبت به درب سکشنال برخوردار می باشد )

۵- درب های زیر سقفی نسبت به درب های کرکره ای فضای بسیار کمتری از ارتفاع را میگیرند

(درب سکشنال ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر درب کرکره ای ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر )

 ۶- درب های زیر سقفی در هنگام قطع برق بسیار ساده و سریع به حالت دستی در می آیند و خلاص می شوند .درب کرکره ای با هندل خلاص می شود که باز و بسته شدن آن در مقایسه با درب زیر سقفی مستلزم زمان و انرژی بیشتری می باشد.

 

۷- عایق بندی و جلو گیری از برودت هوا و صوت

در دربهای سکشنال به علت دارا بودن لاستیک های درزگیر سیلیکونی در انتهای پنل که تمامی درزها را می پوشاند و استفاده از مواد پلی اورتان در داخل پنل ها که این درب را آکوستیک می سازد.

 

 ۸- قابلیت ایجاد پنجره و درب نفر رو در داخل درب های زیر سقفی که این امکان در درب های کرکره ای( رول آپ )وجود ندارد.